Сертифікат МСТО

Інформація про отримання, необхідні документи та процедуру перевірки колісних транспортних засобів. Пройшовши техогляд у нашому акредитованому випробувальному центрі, ви зможете отримати Міжнародний сертифікат технічного огляду для вантажних та пасажирських автомобілів або продовжити МСТО.

Міжнародний сертифікат технічного огляду (МСТО)

Сьогодні, коли наша країна активно змінює закони відповідно до директив ЄС за договором про асоціацію, багато уваги приділяється питанням безпеки на дорогах. Особливо ретельно перевіряється технічний стан транспорту, який використовується для міжнародних вантажоперевезень та пасажироперевезень. Пропонуємо водіям з України пройти перевірку автотранспортних засобів для отримання Міжнародного сертифікату технічного огляду (МСТО). Наш акредитований випробувальний центр розташований у Харкові, на СТО є сучасне обладнання для діагностики вантажних та легкових авто, причепів та автобусів. Така перевірка потрібна для комерційної діяльності в країнах Європи, які підписали Віденську Угоду 1997 року.

Загальна інформація про Угоду

Видача Міжнародного сертифіката технічного огляду (МСТО) регламентується наказом № 8 Міністерства інфраструктури України від 09.01.2009 «Про заходи щодо забезпечення виконання Віденської Угоди 1997 року». Отримати документ можна після того, як фахівці центру ДП «ДержавтотрансНДІпроект» оцінять результати перевірки колісного транспортного засобу (КМС).

Яка категорія транспортних засобів проходить перевірку

Список наведений у Приписі №2 Віденської Угоди 1997 року. Перевірка технічного стану колісних транспортних засобів передбачає оцінку їх придатності за показниками безпеки експлуатації, присутності забруднюючих речовин у вихлопних газах та рівнем шуму.

Вказані у Приписі №2 вимоги викладені таким чином, щоб усі країни-учасниці Віденської Угоди змогли забезпечити МСТО національних вантажних та пасажирських перевізників на підставі результатів державного техконтролю автомобілів.

Міжнародний сертифікат технічного огляду необхідно отримати:

  • вантажних авто категорій N2 та N3;
  • причепів понад 3,5 тонни (О3, О4);
  • пасажирських автобусів категорій М2 та М3.

Саме ці транспортні засоби найчастіше фігурують у національних законодавчих актах країн-учасниць. Тому пріоритетне завдання Угоди — створити глобальну систему оцінки придатності КМС та спростити процедуру перевірки відповідності цим критеріям для максимально великої кількості країн.

В яких державах діє Міжнародний сертифікат технічного огляду

МСТО може знадобитися для відвідування Нідерландів, Албанії, Білорусі, Болгарії, Румунії, Молдови, Естонії, Угорщини, Росії, Фінляндії, Казахстану. Віденську Угоду 1997 року поки що не ратифікували на своїй території, але підписали: Німеччина, Грузія, Австрія, Португалія, Бельгія, Чехія, Словаччина, Данія, Кіпр, Франція, Греція, Італія, Іспанія, Ірландія, Швейцарія, Швеція та Великобританія.